Mercedes ‘fluturon’ në kualifikimet e Abu Dhabit në Formula 1

Mercedes ‘fluturon’ në kualifikimet e Abu Dhabit në Formula 1
Loading...

Valtteri Bottas në Mercedes do të niset i pari në garën për Çmimin e Madh të Abu Dhabit në Formula 1.

Pas tij do të jetë kolegu nga Mercedes dhe kampioni i botës, Lewis Hamilton. Sebastian Vettel në Ferrari do të niset nga pozita e tretë, përcjell “lajmi.net”.

Kurse, Daniel Ricciardo në Red Bull kompleton radhën e dytë.

Kimi Raikonnen në Ferrarin tjetër është i pesti. /Lajmi.net/

Rezultatet e kualifikimeve: 


Burimi i artikullit: Lajmi.Net | Sport

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar