Messi i pari, Ronaldo i pesti

Messi i pari, Ronaldo i pesti
Loading...

Me kontratën e re, sulmuesi i Barcelonës, Leo Messi do të jetë lojtari më i paguar në botë, duke përfituar 48 milionë euro në sezon.

Ndërsa, klauzola e prishjes së kësaj kontrate është 700 milionë euro, 300 më pak se sa ajo e Cristiano Ronaldos.

Pas Messit, lojtari më i paguar është Carlos Tevez me 38 milionë euro, i ndjekur nga Neymar me 30 milionë euro.

Lojtari më i mirë në botë, Cristiano Ronaldo është vetëm i pesti më i paguar dhe merr përgjysmë Messit, 24 milionë euro.

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | Sport

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar