Messi: Këta futbollistë mund ta fitojnë “Topin e Artë pas meje dhe Ronaldos

Messi: Këta futbollistë mund ta fitojnë “Topin e Artë pas meje dhe Ronaldos
Loading...

Lionel Messi ka përmendur emrat e futbollistëve që mund ta fitojnë “Topin e Artë pas tij dhe Cristiano Ronaldos.

Ai beson se kur ata të mos jenë më në skenë, ky çmim do të shkojë për lojtarë si Luis Suarez, Kylian Mbappe e Neymar.

“Sot për sot ka shumë lojtarë të mirë që mund të rrëmbejnë Topin e Artë. Në vitet e fundit, kemi dominuar ne dy (Ronaldo), por tani ka lojtarë si Neymar, Mbappé apo edhe Suárez që mund ta rrëmbejnë këtë çmim”, deklaroi Messi. /Lajmi.net/

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | Sport

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar