Meta dekoron me Medaljen e lartë të ‘Flamurit Kombëtar’ ish-kryeministrin bavarez

Meta dekoron me Medaljen e lartë të ‘Flamurit Kombëtar’ ish-kryeministrin bavarez
Loading...

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka dekoruar me Medaljen e larte të ‘Flamurit Kombëtar’ ish-kryeministrin bavarez Franz Joseph Straus.

Kjo medalje i jepet ish-presidentit bavarez për kontributin dhe mbështetjen e madhe që u ka dhënë shqiptarëve ndër vite.

Medaljen presidenti Meta ja ka dorëzuar vajës së ish-kryeministrit bavarez, eurodeputetes gjermane Monika Holhmeier.

Kreu i shtetit shqiptar ndodhet për një vizitë në Gjermani, ku ka zhvilluar edhe një takim me përfaqësuesit e diasporës shqiptare.

25 nëntor 2017 (gazeta-Shqip.com)

Burimi i artikullit: Gazeta SHQIP | Politikë

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar