Milani kalon tutje në Ligën e Evropës

Milani kalon tutje në Ligën e Evropës
Loading...

Rossonerët me përmbysje kanë shënuar fitore 5:1 në fazën e grupeve të Ligës së Evropës, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e pestë.

Mysafirët e Vjenës përmes Monschein kaluan të parët në epërsi.

Milani përmbysi gjithçka duke shënuar katër gola.

Ishte Silva dhe Cutrone që shënuan nga dy gola, dhe Rodriguez një gol në këtë fitore.

Kjo fitore e kalon Milanin në fazën tjetër të Ligës së Evropës si skuadër lidere e grupit D, me 11 pikë./Lajmi.net/

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | Sport

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar