Momentet emocionuese të vajzës së shpëtuar nga ISIS (Video)

Momentet emocionuese të vajzës së shpëtuar nga ISIS (Video)
Loading...

*** NO SYNDICATION - NO LIBRARY *** A young girl and her mother are safely evacuated from their home by Iraqi Army forces. She had lost her father to ISIS and she feels the relief at the end of the oppression in Kafer, Iraq. Credit Ameer Kafer Image via Ken Klothe

Një vajzë e vogël shpëtohet nga kthetrat e ISIS-it dhe tregon në një video të gjitha vështirësitë që ka hequr. Vogëlushja shprehet se prej tre ditësh ajo nuk kishte ushqim dhe ujë. Terroristët i kishin vrarë babin dhe se shumë fëmijë ishin rrëmbyer nga fshati i saj, ku disa kanë vdekur.  Kamera e një  televizioni kanë kapur momentin kur vogëlushja 10vjeçare, Aysha, u shpëtua nga kthetrat e terroristëve të ISISI prej ushtarëve.

Në pamundësi për të kontrolluar emocionet e saj, vogëlushja tregoi momentet e tmerrit:-“Ju jam shumë mirënjohëse juve! Mendoja se nuk do të vinit kurrë për të na shpëtuar. Ne nuk kishim ushqim dhe ujë prej tri ditësh. Babai im u vra nga terroristët. Luftëtarët e ISIS-it  morën shumë fëmijë nga fshati dhe nuk e di se çfarë ndodhi me ata. Disa prej tyre vdiqën. Burrat e detyruan nënën time që ajo tu jepte paratë dhe bizhuteritë.  Ne nuk kishim asgjë. Faleminderit juve! Duhet të ju puth këmbët!”, ishin këto fjalët prekëse të 10-vjeçares.

24 tetor 2016 (gazeta-Shqip.com)

Burimi i artikullit: Gazeta SHQIP | Bota

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar