Orhan Murtezani: Lëvizja BESA do të jetë elementi kujdestar kundër krimit dhe korrupsionit në qeveri

Orhan Murtezani: Lëvizja BESA do të jetë elementi kujdestar kundër krimit dhe korrupsionit në qeveri
Loading...

 

Anëtari i Kryesisë Qendrore, njëherësh edhe zëdhënës i Lëvizjes BESA, Orhan Murtezani, sonte ka qenë i ftuar në Programin 200 në Alsat-M. Zotëri Murtezani duke i shpjeguar arsyet pse Lëvizja BESA ka pranuar të bëhet pjesë e shumicës qeveritare tha: Lëvizja BESA do të jetë elementi kujdestar kundër krimit dhe korrupsionit në qeveri për shkak se është subjekti i vetëm politik mbi të cilin nuk rëndojnë afera për korrupsion, krim dhe skandale morale.

Më tej ai ka shpjeguar se momenti historik në të cilin gjendet shteti kur pritet të zgjidhet kontesti i emrit me Greqinë dhe anëtarësimi në NATO kanë qenë vendimtare që ata të përfshihen në qeveri.

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar