Orhan Murtezani:Momenti historik dhe përcaktimet strategjike ishin vendimtare për pjesëmarrjen e Lëvizjes BESA në qeveri

Orhan Murtezani:Momenti historik dhe përcaktimet strategjike ishin vendimtare për pjesëmarrjen e Lëvizjes BESA në qeveri
Loading...

 

Anëtari i Kryesisë Qendrore, njëherësh edhe zëdhënës i Lëvizjes BESA, Orhan Murtezani, sonte ka qenë i ftuar në Programin 200 në Alsat-M. Ai gjatë emisionit ka shpjeguar se fakti që shteti ndodhet në një moment historik, ku pritet një kthesë e madhe historike me zgjidhjen e kontestit të emrit dhe anëtarësimi në NATO kanë qenë vendimtare që Lëvizja BESA të fillojë negociata për përfshirje në qeveri.

Ky proces në të cilin intensivisht janë të përfshirë edhe ndërkombëtarët është para përfundimit andaj me pjesëmarrjen tonë në qeveri duam të tregojmë se në cilën anë jemi, është shprehur z. Murtezani gjatë këtij debati televiziv.

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar