Panik i madh – po shkatërrohet fraksioni i Bilall Kasamit!

Panik i madh – po shkatërrohet fraksioni i Bilall Kasamit!
Loading...

 

Pas paralajmërimit ditë më parë se fraksioni i udhëhequr nga Bilall Kasami nga Llërca dhe ekstremistët e Bekir Halimit nga Shkupi, se nuk do të jenë pjesë e qeverisë reformatore, aktivistët e disa nëndegëve të po të njëjtit fraksion tanimë kanë filluar të ikin nga Kasami. Sipas disa informacioneve brenda këtij fraksioni, marrim vesh se nëndegët dhe aktivistët e ndryshëm nga disa degë të Kasamit, nga dita e mos hyrjes në qeveri, i kanë dhënë shuplakën e radhës këtij të fundit, duke ikur nga ky fraksion.
Ikjet e mëdha, që kanë filluar të ndodhin në këtë grup, tani më vetëm se i kanë dhënë efektet e para, ndërsa pritet që brenda javës tjetër edhe publikisht të përfundoj ky klan joformal.
“Në thanë se në mars do të jemi në qeveri dhe ne u rreshtuam andej, por doli se na kanë mashtru”, përgjigjet një aktivist që dëshiron të mbetet anonim./kumanovapress

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar