Panik në Gjermani: Dyshohet për pako me eksploziv, evakuohen banorët

Panik në Gjermani: Dyshohet për pako me eksploziv, evakuohen banorët
Loading...

Në vendin e ngjarjes kanë dalë forcat speciale të policisë të cilat po hetojnë pakon e dyshuar, ndërsa qarkullimi në rrugët kryesor është bllokuar, raportojnë mediat gjermane.

Gazeta “Potsdamer Nojeste Nahrihten” e përshkruan pakon e dyshuar me dimensione 40 me 50 centimetra, transmeton lajmi.net.

Kjo gazetë tutje shkruan se pakoja është dërguar në barnatoren afër panairit, raporton Reuters.

E njëjta gazetë shkruan se policia e ka pranuar thirrjen rreth orës 14 e 30 sipas kohës lokale pasi që personi i punësuar në barnatore e ka hapur pakon dhe brenda ka parë tela dhe pajisje elektronike. /Lajmi.net/

 

 

 

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | Bota

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar