Përleshje në burgun e Brazilit, 25 të vrarë

Përleshje në burgun e Brazilit, 25 të vrarë
Loading...

_91948222_101716_roraima_brazilTë paktën 25 të burgosur kanë mbetur të vrarë si pasojë e një përleshje mes dy grupeve në një burg të mbipopulluar në veri të Brazilit.

Sipas BBC, përleshja ka ndodhur në një burg në kryeqytetin e provincës Roraiama, Boa Vista, gjatë bastisjes së repartit të një grupi nga grupi tjetër gjatë orëve të vizitës. Të burgosurit, të cilët mbanin me vete thika dhe shkopinj druri, arritën të merrnin peng rreth 100 vizitorë. Pengjet u liruan dhe trazirat morën fund.

Por për fat të keq gjithçka përfundoi tragjikisht, me humbjen e 25 jetëve.

20161016_17315617 tetor 2016 (gazeta-Shqip.com)

Burimi i artikullit: Gazeta SHQIP | Bota

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar