PO…PO…PO…Thaçi përsëri gënjeu, PDSH mbetet në opozitë… edhe ju do rini urtë?!

PO…PO…PO…Thaçi përsëri gënjeu, PDSH mbetet në opozitë… edhe ju do rini urtë?!
Loading...

Këto ditë do të vijë një lajm i hidhur për të gjithë anëtarët e PDSH-së të cilët u mashtruan dhe me premtimin se do të hyjnë në Qeveri respektuan urdhërin për t’i votuar kandidatët e BDI-së në zgjedhjet lokale. PDSH nuk do të hyjë në Qeveri përfundimisht. Një politikan që është në listën e zezë amerikane nuk mund të jetë pjesë e Qeverisë. Ky është arsyetimi që Zaev i ka dhënë Thaçit dhe vendimin do ta publikojë në njërën nga ditët e ardhëshme. Lajmi i dytë është se Aleanca për Shqiptarët mbetet në Qeveri dhe do të nominojë ministrin e ri të shëndetësisë, por nga ana tjetër do ta ruajë koalicionin me Lëvizjen BESA. Pas këtij lajmi pritet që anëtarët e fundit ta braktisin PDSH-në dhe ti bashkangjiten koalicionit Aleanca me Besë.

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar