Princi Albert i Monakos blen shtëpinë ku u rrit nëna e tij Grace Kelly

Princi Albert i Monakos blen shtëpinë ku u rrit nëna e tij Grace Kelly
Loading...

shtepiaShtëpia në Filadelfia, ku aktorja fituese e një ‘Oscari’, Grace Kelly u rrit dhe pranoi propozimin për martesë të Princit Rainier III i Monakos më 1955, është tashmë në duart e familjes mbretërore.

I biri i saj, princi Albert i Monakos ka konfirmuar për revistën ‘People’ se ai është blerësi i shtëpisë me 6 dhoma gjumi, e stilit kolonial, që ndodhet në lindje të qytetit.

shtepia1

“Ajo shtëpi është shumë e rëndësishme për familjen tonë, – është shprehur princi në një intervistë për ‘People’. – Jam shumë i lumtur që arrita ta shpëtoja nga shkatërrimi i afërt”.

24 tetor 2016 (gazeta-Shqip.com)

Burimi i artikullit: Gazeta SHQIP | ShowBiz

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar