Prokuroria holandeze kryen autopsinë, tregon çfarë u gjet në trupin e gjeneralit kroat që piu helm

Prokuroria holandeze kryen autopsinë, tregon çfarë u gjet në trupin e gjeneralit kroat që piu helm
Loading...

Prokuroria holandeze ka publikuar rezultatet preliminare të autopsisë.

Testet toksikologjike kanë treguar se në gjakun e Prajlak është gjetur përqendrimi i cianidit të kaliumit. Kjo thuhet t’i ketë shkaktuar dështim të zemrës, e cila dyshohet si shkaktari kryesor i vdekjes.

Gjatë autospisë prezent ishin dy ekspertë kroatë ashtu siç ishte marrëveshja e Gjykatës dhe autoriteteve kroate.

Sllobodan Praljak, më 29 nëntor, piu një lëng nga një shishe e vogël pak çaste pasi që Gjykata e Apelit ia konfirmoi atij dënimin prej 20 vjet burgim.

 

 

 

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | Bota

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar