Rikthehen takimet e së mërkurës mes Ramës dhe Metës  

Rikthehen takimet e së mërkurës mes Ramës dhe Metës  
Loading...

Kryeministri Edi Rama dhe deputeti i PS, Gramoz Ruci, duke dale nga rezidenca qeveritare, pas nje takimi me Kryetarin e Kuvendit Ilir Meta dhe Aleatet, ku kane diskutuar per reformen ne drejtesi dhe miratimin e ligjit te dekriminalizmit. /r/n/r/nPrime Minister Edi Rama and lawmaker Gramoz Ruci, after a meeting with Parliament Speaker Ilir Meta and allies, where they discuss judicial reform and the adoption of the decriminalize.Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, i janë rikthyer takimit të përjavshëm me njëri-tjetrin. Dy aleatët e qeverisjes së majtë kanë biseduar në Kryesinë e Kuvendit për rreth dy orë dhe takimi i tyre vjen pas tre javësh, ku marrëdhëniet mes tyre thuajse kishin “ngrirë”.

Takimi vjen në kuadër të konsultimeve kokë më kokë që dy drejtuesit e koalicionit qeverisës zhvillojnë çdo të mërkurë në mëngjes por para së gjithash në prag të seancës plenare ditën e nesërme në Parlament. Sipas burimeve, një tjetër temë e bisedës mes Ramës e Metës ka qenë edhe pezullimi i ligjit të “Vetting”-ut nga Gjykata Kushtetuese.

26 tetor 2016 (gazeta-Shqip.com)

Burimi i artikullit: Gazeta SHQIP | Politikë

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar