Roma shënon fitore të lehtë ndaj Spal

Roma shënon fitore të lehtë ndaj Spal
Loading...

Vendasit në stadiumin ‘Olimpico’ kanë shënuar fitore të lehtë 3:1 ndaj Spal.

Edin Dzeko dhe Kevin Strootman shënuan në pjesën e parë për Romën, për 2:0.

Me të filluar pjesa e dytë, Lorenzo Pellegrini trefishoi epërsinë për vendasit në 3:0.

E gjitha që bënë mysafirët, ishte një gol nga Viviani, në minutën e 55’.

Me këtë fitore, Roma zë vendin e katërt në Serie A me 34 pikë, dhe një ndeshje më pak të zhvilluar./Lajmi.net/

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | Sport

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar