Shkencëtarët zbulojnë ngjyrën e vërtetë të universit

Shkencëtarët zbulojnë ngjyrën e vërtetë të universit
Loading...

Të katërtën e tokës? Të kuqen e marsit? Të verdhën e yjeve?

Apo do të thoshit se është e zezë?

Në vitin 2002, shkencëtarët kanë hulumtuar për ngjyrën e universit tonë dhe ata e quajtën atë ‘cosmic latte’. Është në mes të ngjyrës së kaltër në të gjelbër të zbehtë, transmeton lajmi.net.

Përkatësisht, ngjyra u përcaktua duke kombinuar dritën nga mbi 200 mijë galaktika brenda dy miliardë viteve të dritës në Tokë. /Lajmi.net/

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | FUN

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar