Si do të duken njerëzit pas 1,000 vjetësh? Kjo është tejet e çuditshme (Foto)

Si do të duken njerëzit pas 1,000 vjetësh? Kjo është tejet e çuditshme (Foto)
Loading...

Një organizatë e quajtur ASAPScience ka bërë një hulumtim nepërmjet të cilit ka zbuluar se si njerëzit do të duken pas 1,000 vjetësh, përgjigjet janë paksa shqetësuese, por gjithashtu bindëse, transmeton lajmi.net

Sipas videos, e cila në njërën anë bind të gjithë njerëzit për teorinë e evolucionit pohon se njerëzit pas 1,000 vjet do të kenë fytyra ndryshe, sytë më të mëdhenj dhe lëkurë që duket ndryshe në mënyrë që njeriu të përshtatet me ngrohjen globale dhe ndryshimet e ambientit.

Shikoni fotografitë e mëposhtme për t’i kuptuar ndryshimet që do t’i ndodhin njeriut vitet që po vien: 

– Një fotografi thotë se njerëzit do të kenë sy të kuq: 

Ka një numër ide tjera se si do të zhvillohemi fizikisht, të cilat mund t’i shihni në këtë fotografi: 

lifebuzz-7af3f95a37846314fa31ffb74cd71f13-limit_2000

Një fotografi tjetër pohon se brenda trupit tonë do të futen “nanobots”. Imagjinoni sikur të keni brenda një pajisje të mençur “Apple Watch” dhe kurrë të mos mund ta heqni: 

Në dy fotografitë e mëposhtme mund të shihni dallimin që do t’i ndodhë fytyrës së njeriut: 

lifebuzz-2c72ff4c7fc53b495d3abd69ee6156a4-limit_2000 lifebuzz-cbd2b4b2182fc9d89304a5448c748c6a-limit_2000

Sipas parashikimit të shkencëtarëve, kështu do të duken njerëzit në 1000 vjetët e ardhshme, pra dukja e njeriut do të evoluojë dhe siç shihet në fotografi pjesa e trurit është më e madhe e sigurisht edhe në këtë aspekt do të ketë evolucion./Lajmi.net/ 

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | FUN

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar