S’ka fitues në derbin e javës në Premierligë

S’ka fitues në derbin e javës në Premierligë
Loading...

Derbi i javës në Premierligë, ka përfunduar pa fitues, me Livepoolin dhe Chelsean që kanë ndarë pikët.

Të dy golat e kësaj përballje janë shënuar në pjesën e dytë.

Salah në minutën e 65’ i dha epërsinë Liverpoolit.

Chelsea barazoi në minutën e 85’, përmes Willian që realizoi një gol jashtëzakonisht të bukur.

Pas këtij barazimi, Chelsea me 26 pikë zë vendin e tretë, ndërsa Liverpool me 23 pikë renditet në vendin e pestë./Lajmi.net/

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | Sport

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar