Skënderbeu fiton me përmbysje ndaj Dynamo Kiev

Skënderbeu fiton me përmbysje ndaj Dynamo Kiev
Loading...

Skuadra shqiptare, ka mposhtur 3:2 Dynamo Kiev në ‘Elbasan Arena’, në ndeshjen e xhiros së pestë të Ligës së Evropës.

Mysafirët kaluan të parët në epërsi kur shënoi Tsygankov, në minutën e 16’.

Vazhdimi i ndeshjes i takoi skuadrës së Skënderbeut, që shënoi tre herë.

Ishte Lilas që barazoi rezultatin në minutën e 18’, James shënoi për 2:1, dhe Sowe shënoi për 3:1 në minutën e 56’.

Deri në fund të ndeshjes, Dynamo ngushtoi epërsinë në 3.2, kur shënoi Rusyn në minutën e 90′./Lajmi.net/

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | Sport

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar