TËRMETI PREJ 4.6 BALLËSH GODITI ATHINËN, NUK KA INFORMACIONE PËR VIKTIMA

TËRMETI PREJ 4.6 BALLËSH GODITI ATHINËN, NUK KA INFORMACIONE PËR VIKTIMA
Loading...

Një tërmet prej 4.6 ballësh sipas shkallës së Rihterit, mëngjesin e sotëm goditi Athinën dhe pjesët qendrore të Greqisë. Ende nuk dihet nëse ka pasur viktima, apo dëme materiale.

Observatori Kombëtar në Athinë informoi se tërmeti është regjistruar në orën 06 e 2 minuta në gjirin e Korintit në një thellësi prej pesë kilometrash.

Sipas Qendrës të Studimit Gjeologjik të SHBA-së epiqendra e tërmetit ishte 79 kilometra në veriperëndim të Athinës.

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar