Tjetër tragjedi në det, raportohen 31 të mbytur

Tjetër tragjedi në det, raportohen 31 të mbytur
Loading...

Bilanci është paraprak dhe i destinuar të rritet. Sipas marines lokale, emigrantët po udhëtonin në 2 varka të mëdha; në njërën prej tyre thuhet të kenë humbur jetën 31 persona e 60 të tjerë u shpëtuan, ndërsa në tjetrën ka 140 të mbijetuar.

Në faqen e saj në “Facebook”, marina libiane flet për trupa të përpirë nga peshkaqenët gjatë operacionit të shpëtimit. Në një postim tjetër thuhet se trupat ende në det janë me dhjetëra.

Siç mësohet mes të mbyturve janë 3 fëmijë dhe 18 gra. /tch

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | Bota

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar