“Top Awards”, kjo javë sjell ndryshime të mëdha në “The top list”

“Top Awards”, kjo javë sjell ndryshime të mëdha në “The top list”
Loading...

lume-myoybz8lpme4i3rag8t0bk0kyh26s51rzuoxd83fk8Pavarësisht se kemi pasur vetëm një prurje të re në klasifikimin e kësaj jave, vihen re ndryshime të mëdha sa i përket uljeve dhe ngritje në “The Top List”.

Përveç vendit të parë i cili qëndron si edhe javën e kaluar, këngët e tjera të 3-shes më të nxehtë të klasifikimit kanë ndryshuar ku  Majk është ngjitur  me një pozicion, duke u renditur në vendin e dytë, ndërsa për herë të parë është futur bashkëpunimi i Getinjos dhe Kidës, ku u vendosur në vendin e tretë.

Si këngët që janë ngjitur me më shumë pozicione janë “Na e dina” e Samantës dhe Gent Fatalit si edhe G4shi me “Personal”. Ndërsa si këngët që kanë humbur më shumë pozicione janë “Mos ma le fajin” e NRG Band si edhe “Wannabe” e Janex me -9 vende.

Një rënie të ndjeshme ka pësuar bashkëpunimi i Ardit Cunit dhe Vesa Smolicës, i cili edhe pse 6 javë ka qëndruar në vendin e parë të klasifikimit, këtë javë është pozicionuar në vendin e 10-të, duke rënë me 8 vende nga java e kaluar.

Ju mund të vazhdoni të votoni të preferuarit tuaj në faqen zyrtare të “Top Awards”:topawards.top-channel.tv. Gjithashtu po në këtë adresë, mund të na sugjeroni këngët që mendoni se duhen të jenë pjesë e këtij klasifikimi.

Ky është klasifikimi zyrtar, java e 45-të e “The Top List”, Top Awards:

Xhensila – High Love

Majk – Kcen

Getinjo ft. Kida – Ku je

Elvana Gjata – Njesoj

Ghetto Geasy ft. Majk – Ajo

Samanta ft. Gent Fatali – Na e dina

Flori Mumajesi ft. Ledri Vula – Beautiful

Alban Skenderaj – Engjell

Alban Skenderaj – Duart Lart

Ardit Cuni ft. Vesa Smolica – Jena na

Butrint Imeri – E jona

Seven Saraqi ft. Tonic- Shtinja Flaken x Edhe Njo

G4shi – Personal

Vig Poppa ft. Tuna – Zemra jem

Capital T ft. Dhurata Dora – Bongo

Ledri Vula ft. Flori Mumajesi – Nuk ma la

NRG Band – Mos ma le fajin

Lindon Summer Luv

Janex ft. Dabo – Wannabe

Keisi – Sa larg

23 tetor 2016 (gazeta-Shqip.com)

Burimi i artikullit: Gazeta SHQIP | ShowBiz

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar