Tronditet Pakistani- 25 të vdekur nga përplasja e autobusëve

Tronditet Pakistani- 25 të vdekur nga përplasja e autobusëve
Loading...

Së paku 25 veta kanë humbur jetën nga përplasja e dy autobusvëe dhe rreth 69 të lënduar në provincën Punxhab të Pakistanit.

Policia tha se aksidenti ka ndodhur mëngjesin e sotëm pranë qytetit Rahim Jar Khan.

Zyra e kryeministrit Nawaz Sharif ka shprehur “dhimbje për humbjen e jetëve”.

Sipas statistikave të Qeverisë në Pakistan, rreth 5,000 veta vdesin çdo vit në aksidente rrugore.

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar