Turqi, shkarkohen edhe 2.400 mësues të tjerë pas “grushtit”

Turqi, shkarkohen edhe 2.400 mësues të tjerë pas “grushtit”
Loading...

gylen-655x356Ministria e Edukimit të Turqisë, ka pezulluar edhe 2.400 punonjës të tjerë për dyshimet e lidhura me gushtin e mundshëm të shtetit të Fetullah Gulenit. Lajmi është bërë i ditur nga agjencia turke e lajmeve ‘Anadolu’.

Nga grushti i dështuar i shtetit të 15 korrikut të këtij viti, të paktën 32 mijë persona janë arrestuar dhe më shumë se 80 mijë janë shkarkuar apo pezulluar nga funksionet publike në administratë.

14 tetor 2016 (gazeta-Shqip.com)

Burimi i artikullit: Gazeta SHQIP | Bota

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar