Turqi, shpërthim në Antalia, 10 persona të plagosur

Turqi, shpërthim në Antalia, 10 persona të plagosur
Loading...

580f00a7ac1fe3091c790499Dhjetë persona mbetën të plagosur pas një shpërthimi që ndodhi në parkingun e Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë në Antalia të Turqisë. Raportohet se të plagosurit kanë dëmtime të lehta vetëm si pasojë e thyerjes së xhamave.

Shpërthimi ndodhi rreth orës 8.50 të mëngjesit të sotëm, ndërsa nuk dihen shkaqet e këtij shpërthimi.

Kryetari i Antalias, Menderes Turel tha për CNN turk se shpërthimi mund të ketë qenë një aksident dhe se të gjithë të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën.

25 tetor 2016 (gazeta-Shqip.com)

Burimi i artikullit: Gazeta SHQIP | Bota

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar