Veseli nis si titullar ndeshjen e parë në Seria A

Veseli nis si titullar ndeshjen e parë në Seria A
Loading...

Veseli ka debutuar më në fund me Empolin pas një pritjeje të gjatë për shkak të problemeve me dokumentacionin. Ai e ka nisur ndeshjen ndaj Genoas si titullar dhe jo nga stoli fakt që tregon se tashmë trajneri i beson plotësisht shqiptarit.

Veseli u aktivizua në krahun e djathtë të mbrojtjes duke qenë i pakalueshëm në atë krah. Falë kontributit të tij dhe pjestarëve të tjerë të mbrojtjes Empoli e mbylli ndeshjen pa pësuar gol. Ata arritën të rrëmbenin një pikë falë rezultatit 0-0 në transfertën e vështirë të Genoas.

Kështu Veseli e ka nisur mjaft mirë aventurën e tij në Seria A. Një paraqitje dinjitoze e cila i hap rrugën që të vijojë të mbetet titullar tek ekipi i tij i ri.

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar