VMRO- DPMNE nis përgatitjen e listave me kandidatë për deputetë

VMRO- DPMNE nis përgatitjen e listave me kandidatë për deputetë
Loading...

Jo zyrtarisht, mediat pro qeveritare thonë se tanimë e dinë se kush do të jenë bartës të listave nga VMRO-DPMNE.

Sipas tyre, pritet që në njësinë zgjedhore numër 1 të jetë lideri Nikolla Gruevski, në njësinë e dytë Nikolla Poposki, në të tretën Ilija Dimovski, derisa te e 6-ta Vllatko Gjorçev.

Është ende e panjohur kush do jenë bartësit në njësinë zgjedhore numër 4 dhe 5.

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar