Zaev: Do të ketë 63 deputetë, por nga opozita e bashkuar me qytetarët

Zaev: Do të ketë 63 deputetë, por nga opozita e bashkuar me qytetarët
Loading...

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev në profilin e tij në Facebook ka komentuar deklaratën e liderit të VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski i cili në tubimin e djeshëm partiak kërkoi 63 deputetë nga ithtarët e tij.

“Ka kërkuar Gruevski nga qytetarët 63 deptuetë…Do ketë 63 deputetë por nga opozita e bashkuar me qytetarët, që asnjëherë më të mos e nënçmojë Maqedoninë. Përfundoi koha e autokracisë. Vjen koha e drejtësisë, lirisë, demokracisë dhe unitetit. Maqedonia do ta mposhtë regjimin”, ka shkruar Zaev, transmeton Aktuale.

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar