Zaev pret kuadrot e BESËS të kontribuojnë në momentet më të vështira për shtetin

Zaev pret kuadrot e BESËS të kontribuojnë në momentet më të vështira për shtetin
Loading...

Lëvizja BESA, e udhëhequr nga Afrim Gashi, tanimë do të jetë pjesë e qeverisë reformatore Zaev. Kjo gjë u vërtetua edhe dje para opinionit publik, kur kryetari Afrim Gashi pas takimit që kishte zhvilluar me kryeministrin Zaev deklaroi edhe publikisht se ata tashmë do të jenë pjesë e qeverisë, duke mos dhënë asnjë detaj shtesë. Atmosfera e krijuar për hyrjen e Lëvizjes BESA në qeveri duket se është shumë pozitive, nga fakti se edhe vet kryeministri i vendit, Zoran Zaev, mezi pret që kuadrot e Lëvizjes BESA të japin kontributin maksimal dhe efektiv në bashkëqeverisje, në momentet më të vështira për shtetin, i cili ndodhet para momenteve historike në rrugëtimin e tij drejt NATO-s dhe BE-së.

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar