Zaharova: Ekstremistët nuk lejojnë ndihma të arrijë në Alepo

Zaharova: Ekstremistët nuk lejojnë ndihma të arrijë në Alepo
Loading...

Ekstremistët në Alepo nuk lejojnë në qytet të dërgohet ndihmë humanitare, as civilët ta braktisin vendin, deklaroi sot zëdhënësja e Ministrisë ruse të Punëve të Jashtme, Marija Zaharova.

“Rusia bashkëpunon me KB-të në dërgimin e ndihmës humanitare dhe evakuimin e civilëve, duke përfshirë edhe fëmijët edhe ata të cilëve u nevojitet ndihma mjekësore humanitare në pjesën e Alepos që është nën rrethim”, deklaroi ajo para gazetarëve në Moskë”, transmeton TASS.

Zaharova potencoi se grupe të ndryshme ekstremiste këtë e pengojnë dhe vazhdojnë civilët t’i mbajnë si peng.

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar