Zidanen e bën të qartë të ardhmen e Bale

Zidanen e bën të qartë të ardhmen e Bale
Loading...

Zidane thotë se Bale është shumë i rëndësishëm për Real Madridin dhe nuk po e mendon ta largojë uellsianin nga “Bernabeu”.

Lëndimet e shpeshta viteve të kaluara dhe sidomos këtë edicion, kanë bërë që Gareth Bale të jetë temë diskutimi sa i përket të ardhmes në klubin nga “Santiago Bernabeu”.

“Ne e dimë se çfarë mund të na dhurojë ai. Është lojtar i fuqishëm, teknikisht i mirë dhe punon shumë”, tha Zidane.

“Bale është i rëndësishëm për ne dhe ai e di këtë. Më e rëndësishmja është që ai të rikthehet dhe të jetë gati për lojë”.

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | Sport

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar