ZYRTARE: Dërgoi Kombëtaren në Kupën e Botës, por Federata e shkarkon nga detyra

ZYRTARE: Dërgoi Kombëtaren në Kupën e Botës, por Federata e shkarkon nga detyra
Loading...

Pasi muaj më parë u shkarkua nga detyra si trajner i Argjentinës, 59-vjeçari nga Santa Fe, Bauza ka marrë një tjetër goditje.

Ai nuk do të jetë më trajneri i Arabisë Saudite dhe nuk do ta drejtojë përfaqësuesen nga Lindja e Mesme në Botërorin “Rusi 2018”, pasi drejtuesit e federatës së këtij vendi e kanë shkarkuar nga detyra argjentinasin.

Shkak për këtë vendim janë bërë dy humbjet që Arabia Saudite pësoi në miqësoret e muajit nëntor, 3-0 ndaj Portugalisë dhe 1-0 përballë Bullgarisë.

edgardobauza

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | Sport

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar